Spotkanie konsultacyjne dot. SPP już jutro

Miasto przygotowało szeroki pakiet zmian dot. nowego ładu parkingowego w Szczecinie. Przed nami otwarte, wirtualne spotkanie konsultacyjne.

Pierwsze wirtualne spotkanie

W środę, 22 lipca o godz. 17:00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne w formie wirtualnej. Mieszkańcy chcący wziąć udział w spotkaniu muszą zarejestrować się pod linkiem: https://umszczecin.clickmeeting.com/konsultacjespp. Przy rejestracji konieczne będzie podanie imienia oraz adresu e-mail.

Dla tych z mieszkańców, którzy nie będą chcieli zabrać głosu w czasie konsultacji, dostępna będzie transmisja spotkania w serwisie YouTube.

Nowy ład parkingowy w Szczecinie

Od 14 lipca trwają konsultacje społeczne w sprawie nowego Ładu parkingowego w Szczecinie. Jego główne elementy to podział miasta na trzy strefy komunikacyjne, powiększenie SPP, powstanie 17 parkingów P&R przy stacjach SKM, płatne parkingi i parkingowce w centrum.

W pierwszej kolejności zmiany czekają SPP. Celem ma być zwiększenie rotacji aut w ramach stref, która jak pokazały badania, jest zapełniona samochodami na poziomie 92,9% (w godzinie maksymalnej – 97,1%), a powinno oscylować ok. 70-80 proc. Miasto przygotowało m.in. trzy warianty poszerzenia strefy oraz pakiet zmian w taryfach. Szczegóły dotyczące zmian dostępne są w serwisie Wiadomości Szczecin (https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/komunikacja/nowy-lad-parkingowy-dla-szczecina).

Konsultacje ws. zmian w systemie parkowania trwają do 13 sierpnia 2020 roku. Uwagi w stosownym formularzu można zgłaszać w serwisie http://konsultuj.szczecin.pl/.

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin